Košice, či metropola východu aj takémuto označeniu sa nevyhne toto nádherné mesto s populáciou takmer 240 000 obyvateľov. Je to teda druhé najväčšie mesto na území Slovenska. Prvá písomná zmienka pochádza ešte z roku 1230.

Dóm sv.alžbety

Práve toto pomenovanie nesie po svätej Alžbete Uhorskej, ktorá počas svojho krátkeho života stihla pomôcť mnoho ľuďom. Keď mala 24 rokov zomrela a preto sa ju rozhodli vysvätiť. Stavba tohoto Dómu začala v roku 1380 a dokončenie patrí práve roku 1508, je teda faktom, že výstavba trvala takmer 128 rokov avšak pravdou je že tento chrám si vyžaduje neustále rekonštrukcie, ktoré prebiehajú aj v roku 2022.

Je to najväčší kostol na slovensku s kapacitou takmer 5000 ľudí. Avšak zaujímavosťou je to, že pred výstavbou tohto Dómu stál na mieste drevený kostol, ktorý bol postihnutý požiarom v roku 1378.

...

Zoologická záhrada

Je najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku, ktorá sa nachádza v blízkosti mestskej časti Kavečany. Výstavba sa začala v roku 1979 avšak návštevníci prešli bránami až v roku 1986.

Aktuálne v nej môžete obdivovať vyše 240 druhov zvierat z 5 kontinentov. Dopravu z košíc do ZOO si môžte zarezervovať vopred na mailovej adrese info@kosicetransfer.sk alebo na telefónnom čísle +421 950 370 928

...

Spievajúca fontána

Nachádza sa v blízkosti Dómu sv. Alžbety a Urbanovou vežou. Je to najstaršou spievajúcou fontánou v bývalom Československu, ktorá bola postavená v roku 1986 a jej rekonštrukcia prebehla v roku 1996-1997.

Najvýznamnešia osoba, ktorej patria zásluhy za vznik tejto fontány patria bývalému primátorovi Košíc Rudolfovi Šusterovi. Faktom je, že pozostáva z 22 zvonov, čo v skutočnosti predstavuje 22 mestských častí.

...

Historické centrum

Historické centrum Košíc pozostáva z Hlavnej ulice, kde môžete nájsť aj spomínaný Dóm Sv. Alžbety či spievajúcu fontánu. Tvorí ho takmer kilometer dlhá pešia zóna ktorú obklopujú historické budovy, lokálne reštaurácie, bary či krčmi.

Taktiež je možné ubytovať sa v tomto centre v Hoteli Slávia či Zlatom Dukáte. Na začiatku hlavnej sa nachádza aj prestížny hotel Hilton.

Neváhajte a kontaktujte tím KošiceTransfer, ktorý zabezpečí Váš presun vrámci Košíc či okolia. Hľadáte transfer alebo taxi z Hlavnej železničnej stanice, či z letiska v Košiciach? Pre nás to nieje žiaden problém vrátane transferu z Budapešti do Košíc či transfer z Košíc do Budapešti. Avšak tu to nekončí, zabezpečujeme transfer aj na okolité letiská.

...